پادکستها

نارسایی قلب

نارسایی قلبی، که بعضاً به عنوان نارسایی احتقانی قلب نیز شناخته می شود، ناتوانی عضله قلب در پمپاژ خون مورد نیاز بدن می باشد. وظیفه ی اصلی قلب خون رسانی به سراسر بدن است و وقتی قلب نارسا می شود، قادر به انجام این وظیفه نخواهد بود. در این پادکست جناب دکتر رضا دهداب در خصوص این موضوع توضیح می دهند.

کم کاری تیروئید را چگونه درمان کنیم؟

کم کاری تیروئید یا کم کاری غده تیروئید (Hypothyroidism) اکثرا در اثر یک پدیده خود ایمن در بدن حاصل می شود. در این بیماری سلول های تیروئیدی آرام آرام از کار می افتند و نمی توانند هورمن تیروئید تولید کنند و به همین جهت فرد دچار کم بود هورمن تیروئید در بدن می شود.

حافظه

آیا ضعیف شدن حافظه در هنگام افزایش سن نشانه‌ای از آلزایمر است؟ چگونه می‌توان از ابتلا به آلزایمر جلوگیری کرد؟ چند درصد افراد به بیماری آلزایمر مبتلا می‌شوند؟ ذخیره شناختی چیست؟ آیا در هنگام پیری به کمک ما خواهد آمد؟

بیماری‌های مغز و اعصاب

رشته نورولوژی و نکاتی درباره عملکرد مغز در گفتگو با دکتر سعید قزوینیان، متخصص مغز و اعصاب

پروبیوتیک چیست و چه فوایدی برای بدن دارد؟

به زبان ساده، پروبیوتیک‌ها نوعی باکتری مفید برای بدن ما خصوصا برای دستگاه گوارش هستند. این باکتری‌ها به سلامت روده کمک بزرگی می‌کنند چرا که رشد باکتری‌های خطرناک را کنترل می‌کنند؛ باکتری‌های بدی که باعث عفونت‌ها و التهاب روده می‌شوند.

کبد چرب

بد چرب به معنای تجمع بیش از حد چربی در کبد است. وجود مقدار بسیار کمی چربی در کبد طبیعی است، اما چربی بیش از حد می تواند باعث مشکلات جدی سلامت شود. کبد دومین عضو بزرگ بدن است و وظایف و کارکرد های متعددی نیز بر عهده دارد؛ از جمله تصفیه هر آنچه که ما می خوریم و می آشامیم و جداسازی مواد مضر از خون. وجود چربی زیاد در کبد، می تواند منجر به آسیب های کبدی طولانی مدت شود

نقطه اوج

در پادکست انگیزشی نقطه اوج می آموزید در اوج موفقیت چگونه عمل کنید. هزاران نفر از قهرمانان و افراد موفق دنیا پس از رسیدن به موفقیت دیگر تلاش نمیکنند و از مسیر خود کنار میکشند. اگر میخواهید همیشه در نقطه اوج خود باقی بمانید این پادکست را از دست ندهید.

استراتژی های افراد قدرتمند

همه ما آدم ها دوست داریم به برنامه های زندگی خود پایبند باشیم و به کمک برنامه ریزی و مدیریت زمان به اهداف زندگی خود برسیم.

افزایش بهره وری در زندگی

همه ما دوست داریم که از زحمت های خود نتیجه های بهتر و بزرگتری بگیریم. افزایش بهره وری در زندگی یکی از بزرگترین خواسته های ماست و شما میتوانید با انجام چندین راهکار به این هدف برسید.

اینک روشنگری

روزهای خوش بشریت تموم شده یا آینده بشریت هنوز روشنه؟ نویسنده: استیون پینکر متن: عباس سیدین روایت: علی بندری تدوین: امید صدیق‌فر موسیقی: پیمان عرب‌زاده
فهرست