تجهیز مطب و کلینیک

تجهیز و طراحی کلینیک

طراحی کلینیک دندانپزشکی برای ارائه انواع خدمات درمانی اعم از جراحی، ارتودنسی، ایمپلنت، ترمیم و زیبایی نیازمند اصول طراحی و ضوابطی مشخص است که می بایست در روند طراحی آن در نظرگرفت. به طور کلی یک فضای درمانی نیازمند محیطی عملکردگرا و آرامش بخش می باشد. پروسه طراحی یک کلینیک تخصصی دندانپزشکی شامل رعایت اصول طراحی در مواردی تخصصی همچون : ابعاد، ترکیب بندی، سیرکولاسیون، رنگ، نور، دکوراسیون و بخصوص ارتباط فضایی نهفته است.

فرایند طراحی یک مرکز درمانی با تمرکز بر موضوع دهان و دندان در ارتباط فضایی خلاصه می شود. یونیت اصلی ترین ابزار یک دندانپزشک می باشد که به طور وسواس گونه ای نیازمند نگهداری است. طراحی و جایگذاری پذیرش به عنوان هسته یک کلینیک تخصصی دندانپزشکی می بایست نسبت به بقیه عرصه ها مرکزیت داشته باشد. طراحی کمد های نگه دارنده وسایل پزشک ها و داروهای مورد نیاز، محل قرارگیری یونیت ها، تجهیزات تاسیساتی مکانیکی و الکتریکی برای نحوه کارکرد صحیح تجهیزات دندانپزشکی دارای ضوابط و تکنیک های اجرایی بسیار سختی است.

در هنگام انواع عمل های کوچک و بزرگ در کلینیک، طراحی سقف و رنگ آن حائز اهمیت می باشد. به طور کلی در یک کلینیک دندانپزشکی، بیمار بیشتر وقت خود را بر روی یونیت دندان پزشکی می گذراند و فرمت یونیت به حالتی است که بیمار به سقف مطب خیره شده است. عوامل مهم دیگر در طراحی کلینیک شامل : دیوار ها، اجتناب از هزینه های سنگین، طراحی یک پلان مفهومی باز، طراحی صحیح کانترهای مرکزی بین دو یونیت یا دو فضای کاری (برای تسهیل حرکت پزشکان و کاهش هزینه در ساخت کمد های اضافی) و مانیتورینگ صحیح فضا می باشد. هر کدام از موارد فوق دارای اصول طراحی و ضوابط اختصاصی است که به بهبود یک فضای درمانی می انجامد.

خدمات تجهیز مطب و کلینیک شركت آروين تجهيز مهر پارس

  • طراحی پلان ساختمان و مراکز درمانی
  • طراحی دکوراسیون داخلی
  • اخذ تأییدیه ساختمانی علوم پزشکی
  • تاسیسات ساختمانی
  • تجهیز کلینیک
  • مشاوره و تبلیغات حرفه ای برای جذب مخاطب به صورت: تیزر تبلیغاتی، انیمشن، استاپ موشن، تبلیغات فضای مجازی
  • پیج گردانی اینستاگرام
جهت کسب اطاعات بیشتر با شماره های زیر تماس بگیرید

09176964193

07132301542

فهرست